WydawnictwaPłyta "To już lato"NAJNOWSZY ALBUM

Cytując naszego Wydawcę:

"Zachęceni sukcesem swego ostatniego, bożonarodzeniowego wydawnictwa Ryszard Makowski, Wiesław Tupaczewski i Andrzej Tomanek, czyli członkowie Kabaretu OT.TO, ochoczo przystąpili do pracy z pierwszymi promieniami wiosennego słońca.

Powstało kilkanaście piosenek, a trzynaście (dziesięć to nowe utwory) wybranych spośród nich trafiło na płytę „To już lato”, której premierę zaplanowano na początek czerwca tego roku. Jak łatwo przewidzieć tym razem repertuar krążka ma charakter słoneczno-plażowy.

Stworzona i sprawdzona pół roku temu grupa twórców współpracujących z Kabaretem OT.TO rozumie się właściwie bez słów, choć Makowski, Tupaczewski i Tomanek nie zapominają, że w ich piosenkach słowa pełnią znaczącą rolę.

Aranżacjami wszystkich utworów zajął się ponownie utalentowany Wojciech Kostrzewa, a jego ojciec, Piotr Kostrzewa, twórca i dyrektor Chopin University Big Band poprowadził swój zespół w studiu nagraniowym. Materiał został zarejestrowany w studiach Polskiego Radia, S-3 i kultowym S-4 im. Jerzego Wasowskiego. Realizacją i produkcją całości zajął się Rafał Paczkowski, jeden z najwybitniejszych polskich reżyserów dźwięku i wybitny specjalista od nagrań orkiestrowych.

Jednym z największym problemów, przed jakim stanęli twórcy krążka było wypracowanie porozumienia w kwestii wyboru piosenki, która powinna zapowiadać płytę. Po długich dyskusjach (i wielokrotnym odsłuchiwaniu nagranego materiału) udało się osiągnąć konsensus. Cała szóstka – obaj panowie Kostrzewa, Rafał Paczkowski i członkowie Kabaretu OT.TO ostatecznie zdecydowali, że najlepiej sprawdzi się piosenka „Witamina M” w całości autorstwa Wiesława Tupaczewskiego. Panowie ustalili, że melodyjność, miejscami zaskakujący tekst i nośny refren powinny przykuć uwagę słuchaczy.

gdy czasy ciężkie, ciężkie jak ołów

witamina M może pomóc

lecz jej nie kupisz w żadnej aptece

nie jest to zwykły suplement przecież

musisz wytworzyć ją sam w sobie

a jaką dawkę to ci nie powiem

działa - ile by jej nie było

bo witamina M to miłość

Przekonana o słuszności wystawionej przez Kabaret OT.TO recepty, Agencja Muzyczna Polskiego Radia wysyła „Witaminę M” do wszystkich serwisów streamingowych z zaufaniem, że jest to recepta na dobre samopoczucie i wakacyjny przebój zarazem."Płyta "Wesołych Świąt"ŚWIĄTECZNY NIEZBĘDNIK

Tak wygląda okładka albumu Kabaretu OT.TO "Wesołych Świąt".
12 autorskich piosenek jak 12 potraw - piosenki o zimie, śniegu, Mikołaju, choince, Wigilii i prezentach. Tą płytą chcemy dać słuchaczom trochę normalności w tych nienormalnych czasach.

Płytę nagrywaliśmy w wakacje 2022 r. podczas największych upałów ze znakomitym bigbandem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina i przepiękną sekcją smyczkową Orkiestry Polskiego Radia. Aranżacjami zajął się przezdolny Wojciech Kostrzewa, orkiestrą dyrygował niesamowity Piotr Kostrzewa, a realizacją nagrań zajął się specjalista od nagrań muzyki filmowej legendarny Rafał Paczkowski.

Autorem okładki jest Aleksander Makowski. Oleczek z "Piosenki dla Oleczka" z płyty "OT.TO Dzieciom".


teledysk - ZNOWU IDĄ ŚWIĘTA

dyskografia

wydawnictwa video

Faux-Pas - 1992

Lambaluna - 1993

50-lecie Kabaretu OT.TO - 1994

Wesele Hamleta - 1996

Od Akordeonu do Zasmażki - 2009